od: Angela
czas podróży: 4 dni
Piękna kartka z Niemiec, niestety nie za bardzo potrafię to przetłumaczyć :(
W każdym razie kartka - jak balet. Piękna, subtelna, tylko tło wydaje się być ogromnym kontrastem. Marzy mi się wybrać na balet. Chciałabym poczuć na żywo magię tego tańca.
od: Melissa
czas podróży: 4 dni
Alfred Sisley (1839-1899) - to francuski malarz, impresjonista pochodzenia brytyjskiego. Na swych obrazach Sisley przedstawiał najczęściej pejzaże okolic Paryża oraz podparyskie miasteczka. Do jego ulubionych miejsc, w których szukał inspiracji były podparyskie regiony Louveciennes i Marly-le-Roi. W jego impresjonistycznych przecież dziełach można dostrzec wpływ artystów angielskich, pejzażysty Johna Constable'a i prekursora angielskiego impresjonizmu, Josepha Turnera. Do końca życia zachował wierność założeniom impresjonizmu i nie próbował eksperymentów z innymi kierunkami w malarstwie. Artysta był mało znany za życia i zmarł w samotności, jego prace stały się popularne dopiero po śmierci.
od: Vladka
czas podróży: 3 dni
Kartka spodobała mi się od razu, a jaki uśmiech mi się pojawił jak przeczytałam napis pod pocztówką! :) Dziękuję bardzo! :)
od: Ania
czas podróży: 3 dni
Fotografia przedstawia panoramę z kanału Młynówki.
od: Trond
czas podróży: 4 dni
Kongsvinger - to norweskie miasto i gmina leżąca w regionie Hedmark. Miasto zostało założone w XVII wieku wokół fortecy, której budowę ukończono w 1682 roku. Początkowo ludność zajmowała się głównie handlem (w 1854 roku miejscowości przyznano prawa miasta handlowego). W Kongsvinger rozwinął się też przemysł drzewny. Miasto, otoczone lasami, leży nad najdłuższą norweską rzeką - Glommą. W Kongsvinger urodziła się i wychowała Dagny Juel, przyszła żona pisarza Stanisława Przybyszewskiego, który mieszkał w tworzył w Kongsvinger w latach 1894-1898. Inne znane osoby związane z Kongsvinger to pisarz Jonas Lie i malarz Erik Werenskiold.
od: Trond
czas podróży: 4 dni
Kartka pochodzi z mojego pierwszego swapu. Trzy obrazki na górze przedstawiają Vigellandsparken, czyli Park Vigelanda, który jest dziełem norweskiego rzeźbiarza Gustava Vigelanda. Składa się z 212 rzeźb z kamienia i brązu przedstawiających łącznie prawie 600 postaci. Idea kompleksu parkowego zrodziła się od zamówienia na projekt fontanny. Stopniowo pomysł rozrastał się. W najwyższym punkcie kompleksu góruje Monolitten(Monolit) – gigantyczna kamienna kolumna uformowana z sylwetek nagich ludzi w różnym wieku. Tworzy ją 121 postaci, z czego jedna jest autoportretem Vigelanda. Jedną ze słynniejszych rzeźb w Parku Frogner jest Sinnataggen (Rozzłoszczony chłopiec) – postać nagiego chłopczyka krzyczącego i tupiącego nogą. [obie rzeźby widać na pocztówce]
Uważam park za naprawdę niesamowity i warty zwiedzenia. Dobrze, że jest coś takiego jak postcrossing i człowiek może zostać zachęcony do zwiedzenia pewnych miejsc :D
od: Beatka, moja dziecinka kochana!:*
Ta kartka to prawdziwa perełka moich zbiorów. Fakt, że nie dostałam jej od listonosza, czy że nie wyciągnęłam ze skrzynki niczego nie zmienia. Kartka jest cudowna!
Cudowna także dlatego, że pochodzi z 1902 roku!!!
Są na niej niemieckie życzenia, i mały chłopiec, czyli urodzinowa, na dodatek z moimi preferencjami, czyli dziećmi + ogrom historii, który się w niej mieści!:)
Dziękuję Kochana jeszcze raz z całego serca! :*