16 czerwca 2012

[98] Zagłębie Ruhry


Nie miałam czasu ostatnio, tyle pocztówek czeka w kolejce by wrzucić je na bloga... Ale cóż, sesja za chwilę więc szukam sposobów by odetchnąć :)
Wieczorem mecz Polska-Czechy, nie wiem czy to dobra okazja, żeby odetchnąć, zwłaszcza że zapewne będę oglądać go "na jednym wdechu" :D

Więc... Dzisiaj Zagłębie Ruhry.
od: Peter
czas podróży: 3 dni

Zagłębie Ruhry należy do pięciu największych aglomeracji w Europie jest ojczyzną prawie 5,2 milionów ludzi. Region ten zmienił się przez dziesięciolecia z obszaru przemysłowego węgla kamiennego i stali na metropolię ukierunkowaną na usługi i kulturę.
Zagłębie Ruhry jest położone w sercu Europy, która z powodzeniem zmienia się pod nową nazwą marki „Metropolia Ruhry” na nowoczesny ośrodek kultury, nauki i technologii. Metropolia Ruhra położona w landzie Północna Nadrenia-Westfalia, rozciąga od wschodu na zachód na przestrzeni 116 kilometrów, a od północy na Południe na przestrzeni 67 kilometrów. Region ten jest poprzecinany rzekami Emscher, Lippe i Ruhrą, od której wywodzi się jego nazwa. W metropolii Ruhry koncentrują się duże miasta i cztery powiaty z łącznie z 53 gminami, które połączyły się w Zrzeszenie Regionalne Ruhry.

Brak komentarzy: